Bytosti

27. června 2007 v 15:14 | LG. |  Energie
Druhy astrálních bytostí

Zájem o astrální bytosti a kontakt s nimi v přírodě i jinde je podmíněn znalostí základních typů astrálů, abychom je uměli rozeznávat a příslušným způsobem směrovat komunikaci.
Co o tom v současnosti víme?
V terénu, ale i v objektech se můžeme setkat s přírodními astrály, neboli elementárními bytostmi. Přísluší podle živlu do čtyř skupin:
  1. Zemské bytosti; patří k nim skřítci (ti domovní se nazývají koboldi), permoníci, duchové skal a pouští ale i jezinky a démoni.
  2. Vzdušné bytosti; známe je jako víly a troly či elfy, tedy v ženské a mužské podobě. V Bretani se trolové nazývají korigani. Existuje bohužel i tmavá démonická podoba vzdušných astrálů.
  3. Vodní bytosti; ty jsou součástí pohádek jako vodníci, vodní víly (rusalky) a skřítkové, ale také vodní jezerní démoni. Mořské obdoby jsou četné, ale zdaleka ne všechny známy. Četnost záporných astrálů je v moři větší.
  4. Ohnivé bytosti; jsou nazývány salamandry a vyskytují se v obou pohlavích. Zvláštní skupinu mezi nimi tvoří takzvaní duchové středu Země.
Zcela jiné povahy jsou astrální osobnosti zemřelých lidí a zvířat. Nazýváme je zjednodušeně astrálové zemřelých, jsou však něčím více, než pouhá astrální těla. Mají totiž i malou část duše zemřelého a tedy i jeho inteligenci. Toto uspořádání těl, které se po smrti určitých jedinců konstituuje, je složitější povahy a názory na ně jsou v různých náboženstvích odlišné.
Setkáváme se s nimi jako s "duchy" zemřelých hmotných bytostí, zdržujících se v místech, jež jim byla ve hmotném životě libá nebo tam měli své úkoly. Jestliže se zabývali černou magií nebo páchali zlé skutky, jsou silně negativní nebo nešťastní i v astrálu.
Některé bytosti převážně mimozemského původu se umějí pohybovat dlouhodobě bez svých hmotných těl. Říkáme jim obvykle astrál mimozemšťana, i když jsme si vědomi toho, že tu opět zdaleka nejde jen o astrální kopii.
Konečně je nutno se zmínit o vysokých duchovních bytostech, kterým je astrální podoba vlastní a v tom smyslu jsou vyšší formou astrálů přírodních. Přicházejí na Zemi zřídka - jen z vážných důvodů. Někdy se vtělují do lidských těl aby se mezi lidmi pohybovaly a učily je, jindy se zjevují v lidské podobě, aby mohly lépe navázat potřebný kontakt s někým z nás - většinou za účelem předání důležitých poselství. Lze očekávat, že jejich aktivita se bude zvyšovat v souvislosti s budoucími proměnami života na Zemi.
Způsoby kontaktu s astrálními bytostmi jsou různé a k tomu potřebné schopnosti člověka jsou vždy odvislé od cesty, kterou v duchovním vývoji ušel.
[zpět na obsah]


Přírodní astrální bytosti

Lidé věděli téměř od počátků své existence o tom, že vedle nich tu jsou bytosti, které nemohou dost dobře svými smysly vnímat. Jen velmi zřídka, když ony chtěly a mohly, braly na sebe viditelnou formu. Pokud ji člověk spatřil, nedokázal ji popsat nebo přirovnat k ničemu, co znal. K ničemu, kromě sebe. A tak vznikly postupně personifikace přírodních neboli elementárních bytostí, víceméně podle míst a prostředí, kde je lidé zastihli.
Protože však ostatní lidé v jejich bytí neuvěřili, odsunuli je do pověstí a pohádek. Z nich pak známe vodníky, víly a skřítky všichni, kdo jsme je v dětství četli. I když se to může zdát podivné, ne každé dítě čte aktivně a pokud je mu čteno, ponechává vše, co slyší, ale nechce přijmout, kdesi v neskutečnu. Mentální prožívání pohádek je tak ukazatelem i budoucího vztahu dětí k astrálním bytostem.
S elementárními bytostmi je možné se v přírodě i jinde setkat a rozpoznat jejich přítomnost způsoby, které jsou většinou psychotronické; k psychotronice počítáme i intuici, mentální komunikaci a mimosmyslové vidění. Jsou jako my lidé, lepší i horší, rozdíly mezi nimi jsou však kontrastnější. Ty dobré nás mají rády a mrzí je, když si jich neumíme všimnout.
Přírodní astrálové se většinou zdržují stále v určitém okrsku, takže je tam lze zastihnout, víme-li již jednou o nich. Jsou dokonce místa pro jejich výskyt typická, jako například vrch Vladař v západních Čechách. První fotografie zobrazuje dnešní podobu energetického místa na Vladaři, kde se zdržuje pozitivní mužská bytost, zvaná trol. Druhá pak bývalou ženskou svatyni, kde lze potkat naopak bytost ženskou, vílu.
Ovšem pozor! Po Vladaři pobíhá i dost bytostí, které jsou vůči člověku negativní a mohou mu dost znepříjemnit život, dokonce i po návratu. Proto zájem o přírodní astrály nespočívá jen v pozitivním přístupu, ale také v umění ochrany před těmi horšími z nich.
Astrální těla zemřelých lidí

Ze středověkých staveb, ale i v soudobých starších domů je znám fenomén, ukazující na přítomnost bytostí, které běžně nevnímáme. Projevuje se pocitově, někdy zvláštními zvuky a výjmečně i jako více nebo méně zřetelné viditelné tvary. Za určitých okolností mohou být zachyceni na fotografii. Jde většinou o astrální těla lidí, kteří tu žili a mají důvod tu v této formě setrvávat i po smrti. Jev je často lidově označován za "strašení", i když o něco podobného vůbec nejde. Většinou se tyto bytosti snaží jen na sebe upozornit, případně se s člověkem dohovořit. Potřebují, aby je bral na vědomí, porozuměl jim nebo je politoval. Mnohdy mají pro něj i významné informace, dokáže-li s nimi mentálně či psychotronicky komunikovat.
Jsou to bývalí majitelé domů, zámků, ale i panovníci a vůbec významní lidé, kteří jaksi i "potom" nesou určité povinnosti. Obyčejně je však jejich výskyt vázán na místo, které měli rádi, nebo kde bylo jejich hmotné tělo po smrti uloženo. Také však tam, kde udělali fatální chybu, či kde byli nešťastně usmrceni. Tak lze zastihout například astrála hajného v jeho revíru, šlechtičnu na schodišti hradu nebo druida na místě pravěkého božiště.

(Dr. Pavel Kozák)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama