Co jsou čakry?

14. června 2007 v 11:32 | LG. |  Čakry
Čakry jsou energetická centra, která slouží jak příjmu , tak výdeji energie. Jejich úkolem je převádět energii z Vesmíru, ze Země a z našeho prostředí (ze stravy, ze vztahů s ostatními lidmi) do formy použitelné pro lidské tělo. Čakru si můžeme představit jako trychtýř, jehož rozšířený konec má u normálně rozvinuté čakry průměr asi 15 cm a jehož zúžený konec je obrácený k tělu
Naše zdraví závisí na správné funkci čaker, protože každá čakra má vazbu na fyzické tělo a ovládá určité fyziologické procesy. Aby mohly čakry správně plnit svoji funkci, měly by být řádně rozvinuté, otáčet se ve správném směru a neměly by být blokované negativní energií. I nevhodné emoce například strach mohou vyvolávat blokády na čakrách. Počátky blokád v systému energií mohou vzniknout už u nenarozeného dítěte, pokud matka dítě nechce nebo žije trvale ve stresu. Naopak láskyplné očekávání dítěte zásobuje jeho systém energií frekvencemi, při kterých se cítí bezpečně a dobře.
Člověk má ve svém energetickém těle velké množství čaker. Na centrální ose těla je sedm tak zvaných hlavních čaker, které jsou rozhodující pro všechny nejdůležitější funkce lidského těla, duše i ducha.
1. čakra zvaná múládhára neboli kostrční
Je umístěna na hrázi a souvisí s celkovou vitalitou člověka, protože je jedním z hlavních dodavatelů energie.Když je tato čakra otevřená a funguje harmonicky, projevuje se to u člověka pocitem sebeúcty a sebejistoty.
Při dominanci této čakry dbá člověk především na uspokojování svých vlastních fyzických potřeb, trvá na určitých představách a žádostech, reaguje podrážděně a hněvivě, až agresivně. Země je pro takového člověka místem, které musí být ovládáno a vykořisťováno, což je postoj většiny nyní žijících lidí a je to symptom poruchy v této čakře.
Při nedostatečné funkci této čakry ( je zablokovaná nebo málo vyvinutá) je tělesná konstituce takového člověka velmi slabá a člověk má málo duševní i tělesné síly.
Z hlediska fyzického těla má tato čakra vztah ke konečníku, reprodukčním orgánům a nohám. Pokud její funkce není v rovnováze, mohou nás obtěžovat záněty vaječníků či prostaty, oběhové potíže v nohách a hemeroidy.
Barva této čakry je červená.
K aktivaci této čakry je vhodná monotónní hudba přírodních národů, chození po zemi bez obuvi a červené polodrahokamy přikládané na oblast této čakry nebo nošené na těle.
Za účelem obnovení rovnováhy v této čakře je vhodné věnovat se fyzickému cvičení, je jedno, který druh si vyberete, může to být i tanec, plavání, návštěva fitcentra a podobně. K nápravě této čakry stačí i zahradničení. Vynikající je jóga, protože ta uzdravuje a uvádí do rovnováhy všechny čakry .
Jak poznáme, že máme v auře na místě této čakry poškozenou auru neboli "díru", kudy nám může unikat naše životně důležitá energie?
Naše aura je při každé výměně negativních energií mezi vámi a ostatními lidmi lehce zranitelná. Pokud někdo během hádky zaměří na vás celý proud negativní emoční energie, začnou se tvořit ve vašem biopoli díry ( teoreticky jich může vzniknout až sedm ) podle počtu zasažených čaker. Ale stejně nebezpečné jsou negativní energie, které vytváří jedinec sám, například myšlenky závisti nebo nenávisti, těmi si poškozuje vlastní biopole sám! Proto je tak důležité naučit se hlídat svoje myšlenky a emoce.
Při vzniku díry v místě první čakry máte znenadání pocit, že jste nepříjemní, vypočítaví a začnete přijímat rozhodnutí bez řádného rozmyšlení a máte pocit únavy jak duševní, tak tělesné.
Pokud chcete posílit energii této čakry stravou, vybírejte jídlo podle barvy, aby bylo v souladu s barvou této čakry.Začleňte do svého jídelníčku ovoce a zeleninu s červenou slupkou či dužinou jako jsou červená jablka, třešně, ředkvičky, rajčata, červené papriky a podobně. Protože se jedná o čakru základní, mělo by se více jíst také proteinů - maso, ryby, drůbež, luštěniny.
Funkci této čakry lze podpořit pomocí vůní, a sice patří sem cedr, myrha, pačuli, vonné svíčky, kadidlo a používejte koupelové oleje.
Napojení upírů na tuto čakru - nastává v případě, když potřebují hodně cizí energie. Tato energetická šňůra vzniká přirozeně mezi dětmi a jejich rodiči, když se o ně starají a pomáhají jim přežít.
2. čakra zvaná sváthišthána neboli sakrální
Je umístěna v podbřišku a jejím úkolem je absorbovat z potravy její vitální energii. Jestliže tato čakra funguje správně harmonicky, je člověk zdravý, je vůči jiným lidem otevřený a přirozený, trpělivý, vytrvalý a má šanci dožít se vysokého věku. Energii z této čakry čerpá sex a tvůrčí činnost.
Při nedostatečné funkci této čakry - což může mít původ v nedostatku něžnosti a tělesné blízkosti v raném dětství - může v dospělosti vzniknout sexuální chladnost, nedostatek sebeúcty a neprůchodnost emocí.
Při disharmonické funkci této čakryvzniká nejistota a napětí ve vztahu k druhému pohlaví, cítění je hrubé a je zde tendence upřednostňovat uspokojování vlastních sexuálních tužeb až hypersexualita.
Z hlediska fyzického těla má tato čakra vztah k nadledvinkám, ledvinám, močovému měchýři a vaječníkům.
Barva této čakry je oranžová.
K aktivaci slouží oranžové polodrahokamy a krásná, emotivní hudba. Ke zklidnění a harmonizaci je vhodný zpěv ptáků, zvuk tekoucí vody v přírodě a doma zurčení pokojového vodotrysku.
Vůně, které podporují tuto čakru, jsou santalové dřevo, růže a jasmín.
Potraviny, které přinášejí podporu této čakře, jsou všechno oranžové ovoce a zelenina jako mrkev, mandarinky, pomeranče, tykev atd.
Únik energie z této čakry může být chybně diagnostikován jako deprese. Díry mohou vyvolávat až chorobnou žárlivost nebo chorobnou citovou závislost. V krajním případě se z těchto lidí mohou stát extrémisté a teroristé.
Napojení upírů na tuto čakru nastává u lidí, kteří intenzivně spoléhají na vaši emoční podporu a u těch, kteří se o vás zajímají pouze z hlediska sexuálního a neberou vás jako plnohodnotného člověka.
3. čakra manipúra neboli čakra solar-plexu
Je umístěna nad pupkem v oblasti sleziny a představuje naše slunce - naše centrum síly. Ovládá schopnost jednat energickým způsobem a být aktivní.Touto čakrou vnímáme vibrace ostatních lidí a jestliže se setkáme s negativními energiemi, cítíme v tomto místě nebezpečí a čakra se stáhne za účelem sebeobrany před těmito nevhodnými energiemi.
Pokud je třetí čakra otevřená a harmonicky fungující, zažíváme pocity míru, harmonie se sebou i s životem. Jednání takového člověka je v souladu se zákony Vesmíru a dotyčný je plný síly a jasu. Jas, který tohoto člověka obklopuje, ho chrání před negativními energiemi z okolí.
.
Při jednostranném vlivu nebo chybné funkci této čakry se stává z takového člověka tyran, který chce všechno ovládat podle svých názorů. Člověk se stává podrážděným a chamtivým.
Při nedostatečné funkci této čakry se člověk často cítí poraženecky, bez odvahy a všude vidí překážky.
V oblasti fyzického tělaovlivňuje tato čakra játra, slezinu a celou zažívací soustavu. Nevyvážená činnost může vést ke žlučovým kamenům, špatnému zažívání a vředům.
Její barva je jasná sluneční žlutá a k čištění se hodí všechny žluté polodrahokamy, zvláště jantar vyrovnává trávicí systém a čistí a posiluje játra.
Z vůní zvláště levandulový olej uklidňuje a uvolňuje hyperaktivní třetí čakru a pomáhá při zpracovávání nahromaděných emocí.
Třetí čakru můžeme oživovat ohnivýmirytmy a pokud potřebuje harmonizaci, tak můžeme použít každou uvolňující hudbu.
Potraviny na posilu činnosti třetí čakry - jezte hodně žlutých potravin jako jsou banány, žlutá paprika, žluté melouny, zrna kukuřice, pšenice, ovsa či pohanky. Protože je čakra spojená s ohněm, je třeba jíst více látek, které uvolňují hodně energie, např. složené cukry obsažené v celých zrnech.
Díry v této čakře způsobují, že máte strach ze všeho a ze všech, vyhýbáte se zodpovědnosti za své zdraví a za svou práci. Vůči lidem cítíte nedůvěru a dokonce nenávist.
Energetický upír na této čakře se napojil na vaši elektrárnu a vy ho dotujete. Je to obdobná situace jako při napojení na vaši první čakru s tím rozdílem, že tentokrát chce sdílet s vámi i vaši osobnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jik jik | 17. dubna 2013 v 14:09 | Reagovat

nedá se ta modrá číst

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama