Andělské meditace

12. července 2007 v 8:35 | LG. |  Andělé

Meditace - Růžové světlo a jak ucítíte svého anděla strážného

Párkrát se zhluboka nadechněte a vydechněte a poslouchejte svůj dech. Až budete mít pocit, že to stačí, pokračujte ještě nejméně 5 minut.
Říkejte modlitbu, která může být jednoduchá, jako: "ráda bych cítila svého anděla strážného." Dokud to můžete říkat, říkejte to.
Potom si představte jemné, růžově zbarvené světlo okolo svého srdce. Soustřeďte se na toto světlo. Váš anděl strážný vám skrze toto světlo pošle pocit.
Pozorujte své tělo. Ohmatejte ho a nezapomeňte: čím častěji navazujete kontakt se svým andělem strážným, tím více ho budete cítit. Klid a mírnost, které k vám přijdou, jsou pocity, které anděl posílá

Meditace - Duha aneb Jak uvidíte svého anděla strážného svým vnitřním zrakem

Udělejte si pohodlí, vyvarujte se šumů a postarejte se o to, abyste zůstali nerušeni. Nechejte si pro tuto meditaci alespoň 20 minut času.
Poslouchejte svůj dech.
Říkejte modlitbu, ve které oznámíte svůj záměr. Použijte svá vlastní slova, aby vaše modlitba měla osobní charakter. A tak to má být.
Představte si překrásnou louku a pozorujte přírodu kolem sebe. Pozorujte květiny, poslouchejte zvuky, nasávejte vůně a zdržte se chvíli na této louce.
Když vzhlédnete vzhůru, naleznete duhu. Položte se na louku a nechejte do svého těla vnikat barvy duhy. Doufejte v to, že k vám přicházejí správné barvy a podporují vás v ozdravném procesu. Když budete mít pocit "hotovo", vstaňte a vystupte na žebřík, který vás přivede ke špičce duhy. Lezte po žebříku vzhůru, tam na vás bude čekat váš anděl strážný.
Svému andělu strážnému můžete položit všechny otázky. Spolehněte se na to, že nemusíte hledat odpověď, ale že odpověď přijde. Někdy je to jako "rada ohledně povolání". Ptejte se prostě tak dlouho, dokud nebudete spokojeni s odpovědí. Jestliže dáváte přednost obrazům před myšlenkami, poproste svého anděla strážného o obrazy.
Na závěr se rozlučte se svým andělem strážným s vědomím, že ho pokaždé nad duhou naleznete.

Meditace - Rychlé odpovědi

Zvřete oči a představte si, že opouštíte své tělo a pozorujete se shora. Pak jděte ještě výš, až uvidíte své okolí, a ještě výš, až budete mít v zorném úhlu zeměkouli. Řekněte svou osobní modlitbu a položte své otázky. Jakékoliv otázky.
Pak čekejte na odpověď. Odpověď přijde sama. Nemusíte ji hledat. Prostě čekejte. Odpověď přijde vždycky. Nezapomeňte na konci poděkovat.

Meditace - Hluboké uvolnění

Jestliže jste nervózní, rozhněvaní, nemůžete usnout, máte v hlavě tisíc myšlenek nebo jste prostě jen neúnavní - jedno, kudy jdete nebo stojíte:
Naslouchejte svému dechu. Soustřeďte se na zvuk při nádechu a výdechu. To je všechno.

Meditace - Jak přemoci truchlivost

Zpívejte! Člověk nemůže plakat a zpívat zároveň

Světelné dýchání

Zvolte si klidné místo, na nemž se cítíte dobře a o kterém víte, že vás tam nikdo neruší. Zaujměte pohodlnou pozici. Zavřete oči a uvolněte své ramenní a hrudní svalstvo.
Pomalu a zhluboka nadechněte přes nos a představte si při tom, jak nabíráte světlo kolem sebe. Světlo, které mám na mysli, není sluneční světlo, ale jemněhmotná světelná energie, prána, kvintesence bytí, která proniká vším na tomto světě tak, že to téměř nevnímáme. Toto světlo by mělo volně a bez pevných drah proniknout celým tělem. Mělo by osvětlit každý orgán, každou buňku a každý atom vašeho těla a způsobit, že budou zářit zevnitř.
Zase pomalu vydechněte. Dech by měl být nyní naplněn světlem a vaší pozitivní energií.
Předávejte nyní tuto energii vědomě dále světu a pomáhejte a léčte s touto energií, kde je to nezbytné.

Hatlanina

Sami nebo ve skupině zavřete oči a začněte vydávat nesmyslné zvuky-hatlaninu. Na patnáct minut se do té hatlaniny úplně ponořte. Dovolte si vyjádřit cokoliv potřebujete. Zahoďte všechno. Mysl neustále uvažuje ve slovech. Hatlanina pomáhá prorazit tento stereotyp neustálé verbalizace. Můžete své myšlenky odhodit bez toho, abyste je potlačovali-v hatlanině. Nechte i své tělo, ať se vyjádří. Pak si na 15 minut lehněte na břicho a prociťujte splývání s matkou zemí. S každým výdechem se ponořte hlouběji a hlouběji do země pod vámi.

Svlékněte své brnění

Když jdete večer spát, svlékněte si šaty a když je svlékáte, představujte si, že nejen svlékáte šaty, ale i brnění. Skutečně to udělejte. Svlékněte je a dobře zhluboka dýchejte-a pak jděte spát bez brnění, bez oděvu a bez omezení.

MEDITACE ARCHANDĚLA ZADKIELA

Nech se prostoupit silou a energií archanděla Zadkiela. Dovol, aby tato energie proudila celým tvým tělem a naplnila tě. A potom dovol archandělu Zadkielovi, aby tě zanesl do světa dokonalosti. Opři se o bezpečí jeho paží a ponoř se do tohoto světla, prostoupí tě, naplní tvou auru, celé tvé tělo, zbaví tě odporu k sobě samému, zbaví tě nespokojenosti s tvou situací a dotkne se božské jiskry v tobě. Světlo dokonalosti posílí a podpoří božskou jiskru a dodá ji sílu, aby se rozpínala, zaujímala víc prostoru, aby nabyla takové velikosti, jakou právě teď potřebuješ, abys mohl poznat, cítit, chápat a prožívat vlastní dokonalost. Světlo dokonalosti v tobě stabilizuje božskou jiskru, takže zůstává živá i v bouřích všedního života a stále roste. A nyní se nechej na Zadkielových rukou zanést znovu zpět. Vnímej své tělo, svou dokonalost a božskou jiskru v sobě.

MEDITACE ARCHANDĚLA METATRONA

Nech se unášet spirálou světla. Pomalu a laskavě tě nese bílým i barevným světlem výš a výš do prostoru ticha, do prostoru prázdnoty, potenciality. Jsi do tohoto prostoru jednoty vynášen na Metatronových pažích a jeho paže tě jistě a bezpečně donesou do prvopočátku všeho bytí, do sametové černi, která všechno obsahuje a která je i tvým počátkem dovol se expandovat do tohoto prostoru tak daleko, jak je to v daném momentě správné, a splyň s tímto prostorem potencionality. Po chvíli se zase stáhni zpět do své nynější formy a vrať se na Metatronových pažích, po spirále sestup ke svému tělu, do Teď a Nyní. Pohybuj se, vnímej své tělo.

Usměvavé tváře

Existuje mnoho starých meditací, které způsobí, že naše tváře budou usměvavé. Provádějte takovou meditaci-je to jedna z nejstarších tibetských tradic. Vezměte si velké zrcadlo.postavte se před něj nazí, dělejte na něj obličeje, nesmysly a pozorujte. Když to budete dělat a pozorovat 15-20 minut, budete překvapeni. Budete mít pocit, že jste od toho oděni. Jestliže nejste od toho odděleni, jak můžete dělat takové věci? Teď bude tělo ve vašich rukou, bude jen nástrojem ve vašich rukou. Můžete si s ním hrát tak nebo onak. Zkoušejte dělat nové obličeje, legrační postoje.dělejte, co vás napadne a velmi vás to uvolní. Začněte se na sebe dívat ne jako na tělo, ne jako na tvář, ale jako na vědomí. Pomůže vám to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama