Léčení láskou

12. července 2007 v 8:16 | LG. |  Andělé

Naplnění svého těla a svého já láskou

Můžete to pro začátek zkusit pouze s nějakou částí svého těla, která potřebuje vaši pomoc nebo kterou nemáte rádi, odmítáte ji, či se za ni stydíte. Pouze se na ni soustřeďte a nasměrujte do ní svou lásku. Laskavě k ní mluvte, naplňte jí energií. Pokud vás něco bolí, věnujte tomuto místu obzvláštní péči. Namísto toho, abychom od něho utekli (děláme to všichni, když nás něco bolí), vědomě vstupte do této části těla a poskytněte jí pozornost plnou lásky.
Teď udělejte to samé pro své celé Já. Jenom se na sebe zkoncentrujte. Obraťte svou lásku na sebe, stejně jako to dělají ti, co vás milují. Pokud rádi pracujete s barvami, použijte jako první zelenou, pak růžovou, zlatou a bílou. Naplňte své tělo těmito barvami.

Vyvolání pocitu lásky k něčemu, co je vám milé

Soustřeďte se na něco - věc nebo osobu, například růži, zvířátko, dítě - o čem víte, že je vám to milé a že je lehké to milovat. Vstupte do stavu lásky k tomu, co jste si zvolili. Dávejte svou lásku. Když je to například růže, obdivujte její krásu, těšte se z její vůně. Prociťte své spojení s ní. Vnímejte, jak moc ji milujete a jakou z ní máte radost.
Když v sobě vyvoláte intenzivní pocit lásky, přeneste ho na sebe. Postupujte úplně stejně. Sívejte se přímo na své tělo. Nepoužívejte zrcadlo. Projevte mu uznání. Dívejte se nejdříve na ty části, které máte v oblibě, potom na ostatní. Dotýkejte se jich. Vnímejte jeho povrch. Uvnitř těla jste vy. Jemně se pohlaďte. Zkuste, jak jednotlivé části těla voní. Prociťujte, kolik radosti vám tělo dává. Milujte jej. Mluvte k němu něžně. Denně procvičujte až do chvíle, kdy to bude pro vás lehké.
Projevení lásky osobě v zrcadle
Posaďte se před zrcadlo, dívejte se do očí a mějte se rádi. V průběhu cvičení nepřipusťte žádné sebeposuzování a sebezraňování. Jak možná víte, většina lidí při pohledu do zrcadla okamžitě vidí na sobě věci, o kterých si myslí, že nejsou v pořádku, a odsuzuje je. Jakmile zjistíte, že to děláte také, změňte okamžitě sebeposuzování na myšlenky a činy plné lásky k sobě. Mluvte k sobě s láskou. Zadíváte-li se hluboko do svých očí, naleznete tam duši, lásku, touhu a své životní zápasy. Všimněte si, jak jsou vaše oči krásné. Věnujte pozornost pozitivním aspektům vašich vlasů a rysů obličeje. Dívejte se, jak vyjadřují vaši duši. Hledejte dítě uvnitř. Sledujte jeho radost, jeho úžas a jeho lásku. Teď se podívejte na ostatní stránky své bytosti. Co ráda dělá? Pozorujte, jak jí tyto oblíbené činnosti pomohly se vytvarovat do dnešní podoby. Kvůli čemu přišla tato bytost na Zem? Jaké jsou její nejhlubší touhy. Jak jí můžete pomoci je naplnit? Milujte všechno, čím jste.
Projevení lásky osobě v zrcadle a jejímu tělu
Pokud se Vám dařilo ve cvičení projevení lásky osobě v zrcadle, můžete postoupit k tomuto cvičení.
Postavte se před dostatečně dlouhé zrcadlo nazí. Milujte a přijímejte každou část svého těla. Soustřeďte se na jeho jednotlivé části tak, jak se to dělá ve výše uvedeném cvičení. Vyšlete do nich své vědomí. Nebo si můžete představit sebe v mnohonásobně zmenšeném provedení, jak vstupujete do určité části vašeho těla a jenom tam zůstáváte. Pohlaďte jemně část těla na kterou se díváte a kam zaměřujete svou pozornost. Dejte jí svou lásku. Milujte bytost v ní. Jestliže naroste vaše negativní sebeposuzování, vyslovte své výhrady nahlas a prociťte svou emocionální odpověď na ně. Takhle to vypadá pokaždé, když sami sebe posuzujete negativně. A teď negaci nahraďte pozitivním výrokem o oblasti těla, které se věnujete, a naplňte ji milující pozorností a laskavostí. Pracujte takto postupně s celým tělem. Nejprve si dejte svolení k tomu, aby vše negativní bylo vyřčeno nahlas tak, abyste si to mohli plně uvědomit, a sledujte pocity, které to ve vás vyvolává. Potom negativní tvrzení nahraďte pozitivním.
Připomínám, že nejprve potřeba koncentrovat se na tělo a potom na bytost v této části těla. Když to uděláte, zkoumejte, jak s každou částí těla a sami se sebou zacházíte. Jste uznalí a laskaví? Nebo zacházíte se svým tělem a se sebou jako tyrani, vyžadující pouze dokonalost a výkonnost, kteří nevěnují pozornost zprávám, které jsou vám sdělovány? Zjistíte, že existují části vašeho těla i bytosti, které neustále, pravděpodobně několikrát denně odmítáte. Tento negativní proces v sobě vyléčíte tím, že si ho budete uvědomovat a těmto částem budete věnovat obzvláštní pozornost a lásku a negativní výroky nahradíte pozitivními.
Projevení lásky těm částem vašeho těla, které jsou nemocné nebo deformované
Poté, co jste s postupně zabývali celým tělem, zaměřte se teď na tu jeho partii, která je nemocná nebo deformovaná. Věnujte ji ještě více lásky, akceptujte ji takovou, jaká je, naplňte ji bezpodmínečnou láskou a esencí jádra vaší bytosti. Přijměte ji zpět, aby se nemusela cítit zrazovaná a byla znovu součástí celku - ve vás. Klíč, který k tomu vede, je nalezení účelu, kterému má tato část těla ve vašem životě sloužit. Můžete si být jisti, že vás má něčemu naučit nebo převzít zodpovědnost, kterou nejste schopni unést. Pomáhá vám žít. Pomáhá vám unést určité prožitky, které byste jinak nebyli schopni snášet. Například tumory někdy přinášejí energetické vědomí vyplnění prázdnoty (díry, dutiny) v osobním životě. Naplní člověka, který se cítí prázdný. Slabé nohy pomohou lidem, aby se mohli posadit, když už nemají sílu postavit se za sebe. Vybočení páteře v části zad a krku pomáhá lidem kontrolovat hněv, protože utlumí množství červené energie, které může stoupat páteří při záchvatu vzteku. Pokud toto onemocnění přinutí člověka ulehnout na několik týdnů na lůžko, je to proto, že potřebuje klid a odpočinek.
Jakmile přijmete tuto "cizí" část svého těla za svou a jste s ní za jedno, můžete také provádět pozitivní vizualizaci. Říkejte, že to určitě spěje k lepšímu, buďte konkrétní. Pokud máte tumor, který má sloužit k tomu, aby vyplnil prázdné místo ve vás, řekněte mu, že to už nebude potřeba. Může se rozpustit a stát opět částí těla. Požádejte tkáně, které jsou okolo něho, aby přijali jeho navrácení do celku. Nebo pokud se vaše zlomená kost nechtěla hojit, vizualizujte si, jak se spojuje a normálně roste - tak, jak je to pro ni nejpřirozenější. V případě chronického vyosení vizualizujte, jak se svaly uvolňují a jsou dost silné, aby držely kosti ve správné poloze, a čistěte strach a negativní pocity spojené s tímto fyzickým problémem.
Zdroj: Zjevení světla od Barbary Ann Brennan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama