Aura

11. září 2007 v 12:53 | LG. |  Aura

Aura barev:

Obecně pro všechny barvy platí, že pokud se některé vyhýbáte, nebo ji přímo nemáte rádi, ukazuje to na problém v dané čakře a oblasti, kterou tato čakra vyjadřuje. A je to přesně ta barva, kterou nejvíce potřebujete. Barvy nám tímto způsobem mohou do určité míry pomoci identifikovat a řešit některé problémy, které máme.
červenáČervená - barva první kořenové čakry. Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje, aby byly zrealizovány naše nápady a ideje. Podporuje imunitní systém.
oranžováOranžová - barva druhé sexuální čakry. Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie. Je dobrá proti strachům, tiší pláč duše. Léčí pocity nedůvěry a sebeúcty. Pomůže překonávat depresi a těžké životní okamžiky. Je to barva moudrosti.
žlutáŽlutá - barva třetí čakry slunečního pleteně (solar). Je veselá, živá, pronikavá a projasňující. Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Léčí orgány trávicího traktu. Podporuje intuici a tvořivost.
zelenáZelená - barva čtvrté srdeční čakry. Uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Jako barva srdeční čakry napomáhá k tvoření, proto taky platí, že umění je zhmotněná láska. Povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Učí nás umět se odevzdat.
modráModrá - barva páté komunikační čakry. Je to hlavní barva sebevyjádření ve všech oblastech. Je výborné ji používat při problémech v komunikaci a sdělování. Uvolňuje mysl, aby se mohla otevřít intuici, propojuje srdce a rozum. Uklidňuje, uvolňuje a čistí.
indigoIndigo - barva šesté čakry - třetí oko. Napomáhá ke klidu a harmonii, vyrovnanosti, mírumilovnosti a víře a samotnému prožití těchto stavů. Je znakem duchovního probuzení, vnitřního procesu přeměny a nadsmyslového vnímání.
filaováFialová - barva sedmé korunní čakry. Je duchovní barvou. Přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Zklidňuje hyperaktivní děti.
hnědáHnědá - zemitá barva, dodává klidnou, stálou energii. Pomáhá k dokončování věcí a úkolů. Je barvou zdravého rozumu a schopnosti stát nohama pevně na zemi.
černáČerná - barva ochranná, ale jen do určité míry. Pohlcuje energii. Její přílišné použití uzavírá čakry, odebírá energii z těla, kterou se pak snažíme získat někde jinde, vede ke stavům sklíčenosti. V kombinaci s bílou tvoří celek složený z protikladů (jin a jang).
bíláBílá - působí také ochranně, ale na rozdíl od černé jako zrcadlo - odráží energii. Je barvou čistoty a nevinnosti, ale také symbolizuje konec. Stabilizuje a posiluje, očisťuje celou energetickou soustavu, neboť vzniká smícháním všech barev spektra. Umocňuje působení barvy, s níž je používána.

Aurické barvy jsou ve své podstatě dosti podobné negativním paobrazům, které vznikají na sítnici, jestliže se na nějaký objekt upřeně dívate po nějakou tu chvilku (u velmi jasných svítících barev jen pár sekund, jinak kolem půl minuty), což se poté projeví jako stejný objekt doplňkové barvy, který vidíte, jakmile se podíváte někam jinam, ři zavřete oči. Obecně se přijímá, že negativní paobrazy vznikají přesycením tyčinek a čípku na sítnici, způsobené přílišným zíráním na jednu barvy příliš dlouho. Elementy na sítnici vytvoří jako svou obranu negativní obraz dané věci, (negativní je taková barva, co s původní barvou vytvoří dohromady bílou - ve smyslu světla ). Negativní paobraz pak zůstává tak dlouho, dokud se sítnice neuklidní a oči nevrátí do normálu. Negativní paobrazy jsou generovány zíráním na objekt po velmi dlouhou dobu - po dvacet i více sekund. Aura barev je vidět jasně, vidění skoro každého barevného objektu je doprovázeno viděním aury, nedochází k žádnému zpoždění, po které by se muselo na objekt zírat. Když budete s tréninkem začínat, bude většina pozorování korunována tak nanejvýše tvorbou negativních paobrazů. Ty se budou pohybovat společně s očima, a vydrží i tehdy, jestliže zavřete oči. To se nazývá efekt pomalé aury a je způsoben přílišným snažením se zvládnut základní techniku vidění aury. Efekt negativních paobrazů bude ovšem časem mizet. Jakmile si osvojíte základní techniku, většina negativních paobrazů zmizí. Jak se pak bude čelní čakra dále vyvíjet, stimulována užíváním, budou negativní paobrazy stále ubývat, až nebudou skoro ani zaznamenatelné. Pochopitelně, že zde vždy bude nějaký paobraz, zvláště jestliže budete pořádně studovat auru. To prostě nelze úplně odrušit, zvláště ne při podrobném zkoumání aury k odkrytí jejích tajů. Způsob, jakým je aura vytvářena, je navíc zcela odlišný od způsobu, jakým se tvoří negativní paobrazy. Vylevá se, vytváříce víry a obláčky jasných barev, z kůže, ne že by se jako paobraz prostě vynořila ze stínu a pak stála na místě. Barvy žijící aury nevznikají jako stíny, které by se časem stávaly jasnější a jasnější. Jsou tvořeny jednou, čistou barvou, od jejich prvního zjevení, kdy vypadají jako malá linka zvýrazňující éterické tělo, tedy blízko kůže, až k jejich plné šíři, často přes dvě nebo tři stopy. Aura také vůbec není prostě vrstva okolo těla, ale velké, živé pruhy barvy, s velkou tloušťkou a hloubkou. Konečně, když si v mozku vytváříme obraz aury, jestliže pohlédneme někam jinam, nebo mrkneme, aura okamžitě zmizí -- aby se znovu objevila během několika následujicích sekund -- což negativní paobraz nedělá.
Mimohled: Auru je možné vidět pouze při mimohledném pohledu, není ji možno spatřit přímým zaostřením na zkoumaný objekt. Abyste skutečně viděli auru, je nutné se podívat tak nějak do strany a za váš subjekt. Mimohled je neuvěřitelně citlivý na jakýkoli pohyb, mnohem více, nežli normální přimý zrak. Tak může odhalit pohyby, které by váš normální pohled vůbec nezaznamenal. Mimohled je také mnohem senzitivnější na subtilní energii.
Lidská aura: je energetickým polem obklopujícím tělo, odražející stav subtilních energetických těl. Stejně jako magnetické pole je i aura generovaná hmotou, avšak navíc je ovlivněna i okolím. Energie, která tvoří auru nás dělá takovými, jakými jsme, ovšem je ovlivněna i naším okolím, životním stylem a podmínkami. Aura odráží stav našich orgánů, našeho zdraví, myšlenkové aktivity a emocí. Také se z ní dá poznat, zda je člověk nemocný, a to daleko před objevem prvních symptomů. Síla a vlastnosti aury jsou ovlivňovány mnoha aspekty, například kvalitou energie jí plynoucí.
Hlavní aura: Hlavní část lidské aury pevně obepíná tělo. Představte si osobu obepnutou tlustými obručemi světla. Hlavní barvy této aury vyzařují z jednotlivých čaker. Jednotlivé pásy barev je velmi težké rozeznat, a to ještě jenom za optimálních podmínek.
Éterická aura: Blízko kůže je i éterická aura. Je často nazývána "vitálním štítem" a bývá viděna jako světlá vrstvička blízko u kůže, obepínající tělo. Její tloušťka je závislá od vitality subjektu, většinou ale bývá 3-4 cm široká. Vypadá jako vrstva hustého cigaretového kouře, točícího se kolem těla. Je to viditelná část astrálního těla, tedy v jeho smrštěném stavu. Během spánku toto tělo expanduje a otevírá se k přijmutí a uchování životní energie. Při probuzení se toto tělo opět smršťuje a formuje opět sít kolem těla. To slouží k uchování nashromážděné energie uvnitř těla. Energické tělo je vlastně takovým akumulátorem. Během spánku se nabije, během dne se pomalu vybíjí.
Základní klasifikace barev: Základní barvou aury nazýváme její dominantní odstín, tedy nejviditelnější odstín všech energií, vytvářených čakrami. Je mnoho barev v lidské auře, základní však mezi nimi nepřehlédnete, naopak bývá vidět jako prvni. Mnozí tvrdí, že člověka lze podle základní aurické barvy rozškatulkovat a poznat. Například tvrdí, že Červená znamená citlivost, vitalitu, čistou energii; Oranžová emoce; Žlutá sílu osobnosti, mentální a intelektuální sílu. Zelená spiritualitu, lásku, sříznění s přírodou, léčitelství; Modrá vysokou duchovnost, víra, učitelství, léčitelství; Fialová velmi vysokou spiritualitu, jasnozření, víru, učitelství a léčitelství. Tato metoda může být velmi zavádějící. Základní význam jednotlivých barev, uvedených výše, je dobře známý. Myslím si, že aura je příliš složitá a proměnlivá záležitost, než aby se dala takto lehce klasifikovat. Například: Jestliže osoba, u níž vždy převažovala v auře modrá, prochází emocionální krizí, její aura bude mít rozsáhlé oranžové fleky. To je ovšem pouze přechodné, jakmile krize pomine, aura se navrátí ke své oblíbené modři. Je mnoho věcí, které dočasně dokáže zcela změnit barvu aury, někdy jenom na hodinu, někdy na dobu delší. Mše, například, vytváří ušlechtilé myšlenky a hlubokou duchovní lásku. Pak taková emocionální, sadistická a arogantní osoba, přirozeně červená či oranžová, může během mše ukázat mnohé vysoce duchovní barvy. Ty se mohou dočasně stát i dominantní barvou aury a tím zcela zmást případného pozorovatele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama