Odpuštění

9. října 2007 v 10:33 | LG. |  Cesta vzestupu
MEDITACE ODPUŠTĚNÍ S ARCHANDĚLEM RAFAELEM
Tuto meditaci provádíme, pokud nemáme konkrétní osobu, které chceme odpouštět. Vzhledem k tomu, že v naší minulosti je spousta duší, které neznáme v současném životě a s kterými jsme nebyli vždy v harmonickém vztahu, je velmi užitečné tuto meditaci provádět.
 • sed se vzpřímenou páteří a zklidnění mysli pomocí pozorování svého dechu. Pak přenést pozornost do místa 7. čakry a říkat:"Otevírám pohár Poznání a prosím archanděla Rafaela o pomoc. Naplň tento pohár Poznání čistící pěnou, která odvede uložené negace, plynoucí z karmických svazků s jinými dušemi." - aspoň 3x
 • při nádechu vedu tuto energii do 6. čakry a při výdechu se vracím zpět do 7.čakry. Ten, kdo vidí barvy ve 3. oku, přejde k dalšímu kroku až tehdy, až se barva ve 3. oku vyčistí- zjasní. Kdo barvy nevidí, je to na něm.
 • při nádechu vedu energii ze 7. čakry do 5. čakry a při výdechu zpět do 7.čakry - opět tak dlouho, až ve 3.oku se barva zjasní
 • stejným způsobem vyčistíme 4. čakru
 • po jejím vyčištění zde zůstaneme a poprosíme archanděla Rafaela o jeho smaragdovou energii, která nám pomůže odpustit a říkáme: "Osvobozuji sebe a všechny ostatní v mém životě od starých bolestí. Pouštím se minulosti a odpouštím všem. Jste volní a já také. Všichni začneme žít přítomnými chvílemi. Vydejme se s odvahou, důvěrou, vírou, láskou, soucitem a nadějí se zdravou duší a tělem." Jakmile se barva ve 3. oku zjasní, můžeme skončit.
 • poděkujeme
MEDITACE ODPUŠTĚNÍ
Vždy je třeba odpustit oběma stranám, sobě i druhému. Ublížila-li jsem někomu sama, on mi to vrátil v podobě negativního přijetí. Ublížil-li mi někdo, vrátila jsem mu to v podobě negativních myšlenek, které jsem mu posílala.
Máme-li při setkání s člověkem, ať známým nebo neznámým pocit, že mne ohrožuje, není mi s ním dobře, případně začne některý s dalších příznaků -špatně se mi dýchá, točí se mi hlava, zvedne se mi žaludek, bolí mne srdce, klesám v nohou, mám je slabé - je to neklamný příznak toho, že si máme cosi odpustit.
I když nevíme konkrétně, co se má odpouštět, je výborné provést následující meditaci na odpuštění, která mi byla na moji prosbu sdělena pomocí automatického písma:
 • sed se vzpřímenou páteří, soustředím svoji pozornost do srdeční čakry a sleduji svůj dech tak dlouho, až se mi podaří zklidnit se. Pak řeknu mentálně nebo i nahlas: "Pane Ježíši Kriste, dokázal jsi odpustit všem, kteří tě ponížili a vzali ti život. Pomoz v mém srdci vzbudit cit lásky, soucitu a odpuštění / říci aspoň 3x /
 • pak přenést pozornost do 7. čakry se slovy: "Otevírám kalich poznání a přijímám energii Světla Krista, která mi pomůže odstranit bloky energií, způsobené neodpuštěním a tak uzdravovat mé tělo" / říci aspoň 3x /
 • s nádechem pak vedu Světlo do 6. čakry a říkám: "Prosvětluji 3. oko, abych vnitřním zrakem dobře "viděla" ty činy, které potřebuji odpustit." / 3x /
 • s nádechem vedu Světlo do 5. čakry se slovy: "Prosvětluji 5. čakru, abych našla správní slova k vyjádření mého odpuštění." / 3x /
 • s nádechem vedu Světlo do srdeční čakry - uvedu příklad mého odpuštění, které jsem dělala: "Odpouštím sobě, že jsem věnovala mému vnukovi mou péči tak dalece, že mu začala být přítěží a odpouštím mému vnukovi to, že se ohradil nevhodnými slovy. Odpouštím nám oběma." V této srdeční čakře zůstanu tak dlouho, až se ve 3. oku objeví některá z příjemných barev - bílá, zlatá, žlutá, růžová, zelená. Pak poděkuji za pomoc a mohu skončit.
Pokud nevíme, co si máme s daným člověkem odpouštět, použijeme výše popsaného způsobu s tím rozdílem, že v srdeční čakře říkáme:

"Odpouštím mé duši i duši tohoto člověka to, že vztahy našich duší nebyly vždy v souladu se zákony Vesmíru. Prosím archanděla Michaela, pomoz mi rozpustit karmický svazek našich duší. Propouštím tuto duši ze své minulosti a uzavírám tuto minulost. Odpouštím oběma našim duším."
Opět zůstanu v této čakře tak dlouho, až barva ve 3. oku naznačí, že se to povedlo. Někdy je třeba opakovat tuto meditaci několik dní, než je úplně všechno vyčištěno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama