Zákon karmy

9. října 2007 v 10:29 | LG. |  Cesta vzestupu
Zákon karmy
H. Rowlandová: "Každý je svým vlastním předkem a svým vlastním dědicem. Člověk si tvoří vlastní budoucnost a dědí vlastní minulost."
Musím přiznat, že kdybych si tyto věty přečetla ve svých mladších letech, nerozuměla bych jim. Bylo třeba nemocí, aby se otevřela duchovní vnímání, abych začala přijímat myšlenky dříve nesrozumitelné.
Vlastně tomu odpovídá přísloví:"Jak si kdo ustele, tak si lehne" nebo "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá."
Zákon karmy, to jsou spojené nádoby příčiny a následku. Za každým činem následuje odplata. Pokud člověk svým vědomím přijme reinkarnaci duší jako skutečnost, pak mu začne být úplně jasné úsloví H. Rowlandové.
Naše duše prochází různými dobrými nebo špatnými životními zkušenostmi, a tím se vyvíjí. Bere na sebe různá fyzická těla a přesvědčuje se o účinku energií špatných i dobrých. To, co jsme si vybudovali v životech minulých, to se nám jako následek objeví v životech budoucích. Ať už v dobrém nebo zlém.
Aktivované energie života před 2000léty mohou být někdy silnější než aktivované energie života minulého. Nejrůznější citová zranění, psychická ublížení i fyzické násilí, které jsme kdysi v duši nezpracovali a s tím ublížením duše opouštěla tělo a znovu se vtělila, může propuknout jako bolest na současném těle. Jsou to bolesti, které lékař neidentifikuje. Pokud tyto bolesti ignorujeme, mohou se natolik zvětšit, že propuknou jako nemoc, která pak už je "viditelná" i lékařem.
Proto žijme tak, abychom v sobě zpracovali veškeré křivdy a ublížení, která v sobě neseme. Naučme se ztišit, pohroužit do sebe, do svého srdce, do své duše a v tomto zklidnění se snažme vidět sebe takové, jací opravdu jsme. Nastavme si zrcadlo, abychom viděli zpětně i svoje skutky v tom pravém světle. Třeba přijdeme na to, že jsme se viděli nesprávně, že jsme se viděli lépe nebo hůře, že jsme se přeceňovali nebo podceňovali, a podle toho zjednávejme nápravu. Odpouštějme sobě i jiným, nastavujme jim tvář, ne záda. Třeba zjistíme, že jsme se mýlili v sobě nebo v jiných a zjednejme nápravu toho, co jsme pokazili.
Máme k tomu dost nástrojů - třeba úsměv, laskavá slova, laskavé ruce, laskavé oči, místo kritiky pochopení, odpuštění, toleranci, smířlivost a jiné a jiné. Netýká se to jenom osob živých. Tuto možnost máme i vzhledem k těm, kteří nás opustili.
V našem ztišení, přemítání, v meditaci máme možnost požádat naše anděly strážné, aby přenesli naše prosby o odpuštění na adresu, která je našim pozemským listonošům neznámá a nedosažitelná.
Záleží jenom na nás, vše je v nás, dostali jsme velký dar v Boží jiskře a záleží na tom, zda svými postoji, city, myšlenkami tuto jiskru rozkřesáváme nebo ji dusíme.
Všem přeji, aby ta práce na vašem rozsvícení byla radostná.

Karma

Karma je souhrn všech dobrých i zlých skutků člověka, které mají vliv na to, jak bude probíhat další život člověka. Nositelem karmy je jemnohmotné tělo, které po smrti fyzického těla přežívá a vtěluje se znovu při dalším zrození.
Někdy lidé chápou karmu pouze jako odplatu za zlé skutky, což bývá nemoc, neštěstí, katastrofy, tělesné postižení, ale karmického původu může být i tělesná krása nebo talent jako odplata za dobré činy minulých životů. Kromě tělesné krásy a talentu sem patří všechny dobré vlastnosti, jako je přizpůsobivost, schopnost odpouštět, soucítění atd.
Bylo napsáno:"Jsme sami sobě předky a také dědici vlastních činů."
Podle toho, jakým způsobem se karmická odplata u člověka projevuje, rozeznáváme
§ karmu bumerangovou
§ karmu organickou
§ karmu symbolickou
Karma bumerangová se projevuje opakováním stejných nemocí v rodině, může to být i rodinné zatížení. Je to následek velkých přečinů proti lidskému chování u předků tohoto rodu a přenáší se i na potomky.
Karma organická se projevuje na našem fyzickém těle jako následek našich postojů a činů v minulosti, například naše bezcitnost v minulém životě má za následek nemoc v dalším životě.
Karma symbolická vede jedince k poznání, že každý člověk je ve své podstatě dobrý a že záleží jenom na něm, jak se svou "výbavou" zachází a jak rozvíjí svoje duchovní hodnoty bez pomoci jiných. Je to schopnost vycítit správnou cestu a dojít sám k pravým hodnotám.
Závěr :
Zamysli se nad svým životem, nad svou nemocí, vyvoď z ní závěry, pouč se a nemoc je pak léčitelná, protože jsi odhalil a odstranil příčinu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama