EFT

5. prosince 2007 v 8:47 | LG. |  Léčení
Co je EFT?
Jednoduše řečeno, jedná se
o psychologickou formu akupunktury, ovšem bez jehel. Metoda spočívá ve stimulaci příslušných bodů na těle poklepáváním konečky prstů během postupného zpracovávání různých aspektů problému. Můžeme hovořit též o meridiánové terapii.
Vychází z objevu, že příčinou všech negativních emocí je porucha v energetickém systému těla.
Gary Craig - tvůrce a zakladatel metody EFT
Americký psycholog Roger Callahan vyvinul v roce 1970 terapii TFT (Thought Field Therapy). Tato metoda zahrnovala poklepávání na 365 akupresurních bodů lidského těla pro obnovení tělesného energetického toku. Následně v 90. letech byla tato technika zrevidována a zjednodušena Garym Craigem, který použil 11 vybraných bodů a metodu nazval Emotional Freedom Techniques. Kořeny EFT zasahují do akupunktury, kineziologie a psychologie.
I když je EFT poměrně nová metoda, k dnešnímu dni je již přes 300 000 EFT praktiků po celém světě, hlavně ve Spojených státech amerických, Kanadě, Evropě, Japonsku a Austrálii.
Gary Craig se narodil 13. dubna 1940 a zajímal se o osobní rozvoj a psychologii již od mládí. Zejména od doby, kdy si uvědomil, že kvalita jeho myšlenek se zrcadlí v kvalitě jeho života. Ve své profesi - osobní kouč v oblasti dosahování lepších výkonů - byl zainteresován v nalezení řešení pro odstranění emocionálních bloků, brzdících celkový pozitivní efekt. Na své celoživotní cestě neustále hledal snadno aplikovatelnou metodu, která by byla efektivním řešením pro kvalitní, zdravý život. Metoda EFT tímto řešením je. Navíc, často pomáhá i tam, kde vše ostatní selhalo.
Aplikace EFT
Metoda EFT není zaměřena jen na odstraňování fyzických zdravotních problémů. Pracuje na odstraňování příčiny všech negativních emocí, a tou jsou bloky v energetickém systému těla. Jejich odstraňováním dochází i k harmonizaci našeho života.
Velkou výhodou EFT je to, že se jí může naučit opravdu každý a také to, že je možná autoaplikace - poklepem na příslušné body na těle si můžete pomoci i sami. Při provádění technik se nepoužívají žádné pomůcky.
Hlavní oblasti aplikace EFT
- deprese, různé typy fobií (agorafobie, sociální fobie), panická porucha, generalizovaná úzkostná porucha atd., chronický únavový syndrom, poruchy příjmu potravy, závislosti, traumata, bolesti (hlavy, páteře atd.), migrény, nadváha, alergie, dyslexie, nespavost, partnerské problémy, sebeúcta, profesní výkonnost atd. Toliko odborné články. Sama za sebe musím říci, že jsem se s touto metodou setkala a mohu potvrdit její účinnost. Je jednoduchá a rychlá. A 100% účinná!
  • Prostě jen a jen chvála. Sama aktivně používám základní metodu EFT a na "léčení" mých problémů je naprosto dostačující. Mohu tedy vřele doporučit!!! LG.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama