Čakry podle Ranky II

9. ledna 2008 v 13:29 | LG. |  Čakry

SVĚTLÁ MODRÁ 5.čakra - "krční"

PRINCIPY: komunikace, tvůrčí sebevy-jádření, otevřenost, nezávislost, inspirace
ŽLÁZY: štítná žláza
ORGÁNY: plíce, průdušky, hltan, hlasivky, hrdlo, šíje, čelist, uši, nos
KAMENY: tyrkys, lapis lazuli, akva-marín, chalcedon, achát
DOPORUČENÍ: "Je radostné mluvit pravdu a také si umět pravdu přiznat."
krční čakra
Pátá čakra je energetický vír komunikace. Správně by její energie měla mít světle modrou barvu.
Krční čakra je sídlem komunikace. Stará se hlavně o štítnou žlázu a o hlasivky. To jsou její "priority." Pro její správné fungování je nejdůležitější, aby člověk dokázal mluvit pravdivě. To samozřejmě neznamená se ke všemu přiznat a nejlépe hned. Pravdivostí tady rozumíme především upřímnost. Dokázat v klidu říci ne. Zůstat otevřený. Například: někdo si uvědomuje, že musí přestat vyvíjet určitou činnost kvůli nemocnému srdíčku. On to sice ví, ale přesto nedokáže odmítnout. Bojí se, co bude dál, že ho lidé kolem přestanou mít rádi. Vše je hodně propojené.
Vázne-li komunikace, je čakra zablokovaná směrem ven. Pokud naopak nepropouští dovnitř, neumíme si přiznat pravdu, podívat se seriózně na svůj život, na své chyby, přestože i ty samozřejmě k životu patří. Jakmile je nechceme vidět, říkáme že neexistují, máme problém právě s touto čakrou. Uvažujeme zkostnatěle, nechceme se rozhlédnout. Nebo si někdo vytyčí pouze jediný směr a ostatní zásadně neuznává. Trvá pouze na své jediné pravdě a názor jiného "nebere."
Projevem takového nesouladu může být tuhnutí šíje. K odblokování vřele doporučuji masáže, ale třeba i zpěv. Nemusíte pochopitelně nikam na veřejnost, ale sami brzy zjistíte, jak úžasně to pomáhá. Naprosto skvělé jsou mantry! Jestliže se neodvážíte zpívat, poslouchejte aspoň hudbu, hodně vás ovlivní. Otvírá prostor pro pravdivost, třeba si pak dokážete snáz přiznat chybu a s pochopením a odpuštěním ji přijmout. Většinou trávíme celý den v obrovském shonu a ani nemáme čas si něco takového uvědomit.

TMAVÁ MODRÁ 6.čakra - "třetí oko"


PRINCIPY: intelekt, síla představi-vosti, intuice, vnitřní pravdy
ŽLÁZY: podvěsek mozkový (hypofýza)
ORGÁNY: malý mozek, oči, čelo, dutiny, obličej, část nervového systému
KAMENY: ametyst, fluorit, lapis lazu-li, sodalit
DOPORUČENÍ: "Důvěřuji hlasu svojí intuice - vnitřním pocitům."
čakra třetího oka
Čakra třetího oka je energetický vír, v němž je nejvíce koncentrována intuice. Správně by její energie měla mít tmavě modrou (indigovou) barvu.
"Třetí oko znamená, vidět více, než dokáží zachytit oči běžného člověka. Jde o schopnost vcítit se, jejím hlavním rysem je vysoká intuice. Šestá čakra bývá u většiny lidí uzavřená, protože zkrátka zbytečně moc přemýšlíme. Nad vše stavíme rozum a ten intuici zatemňuje. Není-li tomu tak, dokážeme vhlédnout do mnoha věcí. Normálně máme svět okolo sebe hodně zamlžený. Vládne rozum. Odblokovat tuto čakru trvá hodně dlouho. O takovém člověku se potom říká, že "vidí", je osvícený, prozřel.
"Tmavo modrá" zahrnuje hlavové centrum. Kdo ho má opravdu hodně zablokované, trpí často silnými bolestmi hlavy, může též špatně vidět. Člověk je jakoby v nesouladu sám se sebou. Intuice zastupuje náš vnitřní hlas a my s ním máme být stále v kontaktu, máme se jeho prostřednictvím nechat vést. Pokud mezi nás a vnitřní hlas vstoupí rozum a celé to "blokne", dochází k přetlaku a následně bolestem hlavy. Migrény můžeme proto označit za rozkol mezi "malým já a velkým JÁ". Člověk něco ví, a přesto to neudělá, rozum mu káže konat jinak. Energie pak přestává proudit tak, jak má.
Nefunkčnost této čakry se projevuje zhoršením zraku, špatným slyšením, ucpanými dutinami, obličej charakterizují stažené rysy a různé grimasy. Takoví lidé bývají často napjatí, projevují se značnou kritičností, mají přísné, upjaté obličeje. Dominanci rozumu provází i mnoho vrásek. Kdo má tuto čakru v pořádku, v jeho tváři spatříte vnitřní klid. Smíření s existencí. Karta má vlastně barvu noční oblohy, je životním postojem, který říká: "Beru všechno, protože všechno má nějaký smysl. I špatné věci." Na nich je jistě dobré zapracovat, aby se minimalizovaly. Léčit svět pak znamená: "Pracuji sám na sobě a pomohu i druhým." Čím více máme vnitřního klidu, tím lépe a snadněji přistupujeme k intuitivním pocitům. Čakra se otevírá jen zvolna. Každý z nás se s jejími projevy nepochybně setkal, byť třeba na okamžik ve snu. Ale ani lidé se zcela otevřenou 6.čakrou to nemají zdaleka jednoduché - ti co vědí všechno, to zase nemusejí unést. Pro ně je nesmírně důležité, aby měli dobře zakořeněnou 1.čakru. Ten kdo hodně ví, potřebuje být co nejvíce zakvotvený, jinak ho otevřené vědomí rozdrtí. Hodně duchovna vyžaduje hodně uzemnění.
K odblokování skvěle poslouží relaxace, poslech hudby. Lehnout si, udělat si chvíli pro sebe. Pro každou čakru existují vhodné cviky a dostatek literatury pro jejich zvládnutí. Přesto v tomto případě považuji za nejdůležitější psychický odpočinek. Udělat si v hlavě jasno, vyčistit ji od negativních myšlenek, pokud to jenom trošku jde. A když nic jiného, aspoň vypnout. Máme-li těžký den, stačí večer. Pokud se v tomto stavu nacházíme trvale, bylo by dobré věnovat si chvilku psychické hygieny denně.
FIALOVÁ 7.čakra - "koruna"
PRINCIPY: čiré bytí, rozplynutí hranic, odevzdanost, sjednocení
ŽLÁZY: šisinka mozková (epifýza)
ORGÁNY: velký mozek, lebka
KAMENY: křišťál, ametyst, diamant, bílý jadeit, bílý turmalín
DOPORUČENÍ: "Jsem jedinečnou, zářivou a milující bytostí."
korunní čakra
Korunní čakra je energetický vír nad hlavou, jenž nás napojuje na vesmírné vědomí (Boha, existenci, stvořitele, ...). Správně by její energie měla mít světle fialovou nebo bílou až stříbrnou barvu.
Korunní čakra označuje místo na hlavě, které králové či vládci znázorňují fyzicky prostřednictvím koruny. Takové místo ale máme všichni, zjednodušeně řečeno je propojením s vyšší mocí, s Bohem. Jde o náš vztah k principu života, jak chápeme svůj "pobyt" na Zemi. Někdo svůj smysl života najde brzy, jiný tápe celý život a myslí si, že se tu ocitl omylem. Víra v boží principy je však často hodně určována společností. Buď s ní bylo manipulováno až fanaticky nucením lidí k jejímu přijetí, nebo nesměli nic. Obojí považuji za nesmysl. Jakákoliv víra je jenom v nás. Žádný kostel není podmínkou. Paradoxně hodně těch, kdo tam nechodí vůbec, mají 7.čakru hezky otevřenou. A to z prostého důvodu - mají rádi život. Je to sebepřijetí, hodně podobné s 1.čakrou. Život pak chápeme jako dar. Velmi dobře tu působí meditace.

BÍLÁ

Vytáhnete-li si tuto kartu, znamená to, že jste v tuto chvíli ve stavu meditace, neboli mimo vlivy ega (není co řešit). Vytrvejte v tomto stavu co nejdéle za pomoci křišťálu, diamantu, nebo jen sklenice vody. Můžete si zapálit i bílou svíčku. Pak už stačí jen se radovat.
klid - meditace
Bílé světlo v sobě obsahuje všechny barvy duhy. Člověk, který má bílou auru, může prožívat všechno. Ale také nemusí, bílá je moudrost, která už nic "nemusí", je smířená se životem a celým vesmírem.
Můžete si zkrátka zatleskat! Všechno v těle i na duši funguje jak má. Nic konkrétního, složitého nemusíte řešit. Člověk je v tu chvíli dokonale vyladěný, správně zakotvený, dělá to co dělat chce a to co dělat má. Měli bychom se pokusit udržet v tomto stavu co nejdéle. Ale hlavně, nezačít si NĚCO myslet. Jakmile podlehneme dojmu, že je všechno skvělé a nic se nám nemůže stát, naskáče do bílého pole naše EGO a my sletíme zase dolů, až to břinkne. Zkusme tedy vyjádřit vděčnost, pokoru, ale zajisté také radost. "Díky, to je paráda." A užijte si to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 emil emil | Web | 9. ledna 2008 v 13:33 | Reagovat

http://blogokrecih.blog.cz/ zasurfuj!

2 emil emil | Web | 9. ledna 2008 v 13:33 | Reagovat

http://blogokrecih.blog.cz/ zasurfuj!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama