Příběh o nejvyšším božském poznání

23. dubna 2008 v 12:33 | LG. |  Meditace
Kdysi dávno a dávno, na šerém úpatí všech věků, se sešel sněm Bohů, aby zvážil, kam ukrýt před člověkem nejvyšší ze všech božských tajemství. První promluvil Bráhma Stvořitel: "Myslím, že nejlépe bude, skryjeme-li je na vrchol Himaláje. Její mrazivou strmost člověk nikdy nezdolá".
Ale bohyně Kálí - která stejně jako vždycky byla nejchytřejší ze všech - nahlédla do své nesmírné kruhové paměti, jež hledí vpřed i vzad, pousmála se a řekla: "Varuji tě, můj božský druhu. Posvátná Himálaj, pravda, je dosti strmá, ale člověk je bystrý a tuze zvídavý. A já ti pravím, že již velmi brzy, za několik znepokojivě krátkých miliard lidských roků, dobude člověk nejpříkřejší horu světa. A co pak bude s naším tajemstvím?"
Druhý se pak ujal slova moudrý Višnu Zachovatel a poněkud podrážděně prohlásil: "Doufám, že víš co mluvíš, milá Káli. Pak tedy mám jiný návrh: spusťme své tajemství na dno oceánu. Jeho dusivou hloubku člověk nikdy nezdolá."
Ale bohyně Kálí opět nahlédla do své kruhové paměti, jež hledí vpřed i vzad, pousmála se a řekla: "I tebe varuji, můj božský příteli. Oceán, pravda, je hluboký a temný, ale člověk je vskutku velmi zvídavý. Uběhne pár prchavých miliard lidských roků a jeho plavidla už dosáhnou dna moří. A co bude pak s našim tajemstvím?"
Třetí, už značně rozzloben, promluvil sám Šiva Ničitel. "Káli vždycky dělá jenom zmatky! Ale budiž, třeba na tom něco je. Potom nám nezbyde, než skrýt tajemství na Měsíci.! A ať se Kálí neodváží tvrdit, že se člověk dostane až na Měsíc!"
"Já velmi lituji, že zdržuji chod božské rady", odvětila Kálí, "ale i tebe, můj milý, musím varovat. Chladná Luna, pravda, je vzdálená a pustá, ale vy pořád nechápete, jak moc je člověk zvědavý. Už za křehký okamžik miliard lidských roků přistane člověk na Měsíci - a co pak bude s naším tajemstvím?"
To už bylo na tři Bohy příliš! Rozlíceni svatým hněvem vrhli se na nebohou Kálí a jeden přes druhého křičeli: "Už máme dost tvých zpupných řeči, Kalí. Jsi-li tak chytrá, jak se tváříš nuže, sama nám řekni, kam ukrýt naše božské tajemství?"
Ale Kálí už dávno předtím pohlédla do své nesmírné kruhové paměti, jež hledí vpřed i vzad, na dotaz byla připravena, sladce se usmála a odpověděla: "Mí drazí druhové! Mám návrh: ukryjeme je přímo do člověka! A já vám ručím za to, že člověk - který je opravdu moc zvědavý a bystrý - v jeho hledání zleze vrcholky nejstrmějších hor, potopí se na dno oceánu, proletí za ním celý nehostinný vesmír ... ale aby je hledal sám v sobě, na to doopravdy hned tak nepřijde!"
Bohové zvážili její řeč a pak ji uposlechli.
Jak Kálí řekla, tak se stalo - a božské tajemství je dosud tajemstvím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 seo-webdesign seo-webdesign | E-mail | Web | 22. dubna 2011 v 18:43 | Reagovat

Svět mění nás a my měníme svět
Podívejme se třeba na vynález střelného prachu a jeho využití ve válce, najednou bylo možné zabíjet nepřítele na dálku už nebylo třeba fyzické síly k zabití nepřítele, se změnou války nastalo i mnoho jiných změn v nás a okolo nás vše souvisí se vším.
Potom někdo vynalezl využití elektřiny a nastalo období závislé na elektřině, bez elektřiny si už moderní člověk neumí představit svůj život.
Vynález internetu byl stejně důležitý jako vynález elektřiny najednou se svět zmenšil na jednu vesnici, ve které můžeme komunikovat rychle a zadarmo s kýmkoli na světě kdo používá internet.
Zakrátko vznikne na internetu virtuální svět, ve kterém budeme pracovat a odpočívat, představte si virtuálního prezidenta nebo řiditele který nahradí živé prezidenty a řiditele.
Programování se bude brát jako základní vzdělání a tak budou malé děti programovat profesionálně složité programy a dlouhé sezení u počítače se stane součástí našeho každodenního života.
Logicky bude brzo vytvořená umělá inteligence, která bude o mnoho lepší než lidská inteligence, najednou vzdělání a umění ztratí význam a potom přijdou nakonec na řadu levní a kvalitní roboti s umělou inteligencí.
Člověk bude najednou zastaralý model, který v civilizaci jenom překáží a tak bude donucen civilizaci přenechat robotům a umělé inteligenci, kanibalismus se nám stane novou svatou ideologií a zase budeme moci žít ekologicky svobodně nazí v přírodě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama