Toltékové II.

15. prosince 2008 v 10:59 | LG. |  Cesta vzestupu
Muž, který nevěřil v lásku

"Láska možná existuje,ale je to něco jiného, než jsme si myslili." Dáte-li své štěstí druhému, vždycky vám ho může vzít. Může-li vaše štěstí vycházet jen z vašeho vlastního nitra a je-li důsledkem vaší lásky, pak jste za něj zodpovědní sami. Nikoho nemůžete učinit zodpovědným za své vlastní štěstí, ale přesto když uzavíráme manželství, ze všeho nejdřív si vyměníme prstýnky.

Cesta lásky, cesta strachu

Celý váš život je sen. Žijete ve vlastní fantazii a všechno, co o sobě víte, je pravda jen pro vás. Vaše pravda neplatí pro nikoho jiného včetně vašich dětí nebo rodičů. Každý člověk sní své vlastní sny. Poroto musíme přijmout rozdíl mezi lidmi, musíme respektovat sny druhých lidí.

Můžeme znát tisíce lidí, ale každý náš vztah existuje pouze mezi dvěma lidmi. Každý vztah se stává živou bytostí, kterou tvoří dva lidé. Jako buňky tvoří vaše tělo, tvoří emoce vaše sny. Existují dva hlavní zdroje emocí: strach a láska. Láska nemá žádné závazky. Strach je plný závazků. Cokoli děláme na cestě strachu, děláme proto, že to dělat musíme, a očekáváme, že druzí něco udělají, protože to udělat musejí. Jakmile máme nějaký závazek a musíme něco udělat, okamžitě se tomu bráníme. Čím víc se bráníme, tím víc trpíme. Dříve nebo později se snažíme svým závazkům uniknout. Láska však nezná žádný odpor a ničemu se nebrání. Cokoli děláme z lásky, děláme proto, že to chceme dělat. Je to pro nás potěšení. Je to jako hra, která nás baví.

KDyž neočekáváme, že se něco stane, nevadí nám, když se to nestane. Necítíme se poškozeni, protože nám připadá dobré cokoli, co se stane. Proto když jsme zamilovaní, nic nás nebolí. Neočekáváme, že člověk, kterého milujeme, něco udělá, a ani my nemáme žádné závazky.
Láska je založena na úctě. Strach si ničeho neváží - neváží si ani sám sebe. Když si nevážím sám sebe, lituji se. Nevěřím, že v tomto světě něco dokážu. Sebelítost pochází z nedostatku úcty.
Láska je bezohledná; nikoho nelituje, ale přesto zná soucit. Strach je plný lítosti; lituje každého. Soucit není lítost. Soucit vychází z úcty a lásky, kdežto lítost vychází ze strachu a nedostatku úcty. Láska je naprosto zodpovědná. Snaha vyhnout se zodpovědnosti je jednou z největších chyb, které se dopouštíme, neboť každý čin má svůj důsledek. Když učiníme nějaké rozhodnutí, má to důsledek, Když neučiníme žádné rozhodnutí, má to důsledek. Proto je každý člověk zodpovědný za všechny své činy, i když si to nepřeje.

Láska je vždy dobrosrdečná. Strach je nepřátelský.
Hněv je zamaskovaný strach. Smutek je zamaskovaný strach. Žárlivost je zamaskovaný strach. Láska si neklade žádné podmínky. Strach má spoustu podmínek. Nemáme právo nikoho měnit a nikdo nemá právo měnit nás. Jestliže se změníme, pak jen proto, že se chceme změnit, protože už nechceme trpět.

Ať už někoho milujete sebevíc, nemůžete být zodpovědní za to, co má v hlavě. Nikdy nevíte, co si myslí a cítí. Nic o něm nevíte.
Snažíme-li se ovládat druhé, znamená to, že k nim nemáme úctu. Znamená to, že je nemilujeme. Naše láska je sobectvím.. Když si druhého nevážím, snažím se ho ovládat, protože za něj cítím zodpovědnost.
Chápete-li svůj romantický vztah jako týmovou hru, všechno se zlepší. Nejde o to, kdo zvítězí nebo prohraje. Hrajete proto, abyste se bavili.
Sobectví, strach a snaha ovládat druhého zničí skoro každý vztah. Štědrost, svoboda a láska udělají z každého vztahu tu nejkrásnější romanci.

Chcete-li mít s partnerem dokonalý vztah, musíte si uvědomit, že každý z vás má své vlastní sny. Jakmile si to uvědomíte, jste zodpovědní jen za svou polovinu vztahu, což je poměrně snadné. Kvalita vaší komunikace záleží na tom, zda naladíte své emoční tělo na lásku, nebo na strach. Uvědomujete-li si, že jen vy sami se můžete učinit šťastnými a že štěstí je důsledkem lásky, která vychází z vás, dosáhnete nejvyšší dokonalosti Toltéků - dosáhnete dokonalosti lásky.

Milovat se naučíte jedině tím, že budete milovat.

Dokonalý vztah

Nikoho nemůžete změnit. Buď lidi milujete takové, jací jsou, nebo je nemilujete. Buď je přijímáte, nebo je nepřijímáme. Snažit se někoho změnit je totéž jako snažit se udělat ze psa kočku nebo koně. Každý je tím, čím je.

Kdo je pravá žena nebo pravý muž? Je to někdo, kdo má podobné názory jako vy a kdo chce žít stejným způsobem jako vy -citově, tělesně, ekonomicky i duchovně. Víte, že je snadné milovat psa, protože pes od vás nic neočekává. Miluje vás bezpodmínečně. Nikoho nemůžete obviňovat za to, že je psem, kočkou nebo koněm. Chcete-li psa, proč si kupujete kočku? Chcete-li kočku, proč byste si kupovali koně nebo slepici? Víte jakého člověka hledáte? Hledáte někoho, s kým vím je dobře, kdo má podobné názory jako vy a kdo vás miluje takové, jací jste. Proč byste se měli spokojit s někým jiným? Když se rozhodnete nesprávně, nemusíte si dělat výčitky. Prostě si vyberete někoho jiného.

Nejlepší způsob, jak začít krásný vztah: především musíte vědět, co chcete, jak to chcete a kdy to chcete. Musíte vědět, jaké potřeby má vaše tělo a vaše mysl a co vám vyhovuje. Nesnažte se předstírat, že jste tím, čím nejste. Chovejte se jako na trhu: snažíte se něco prodat, ale také chcete něco koupit. Chcete-li něco koupit, zajímá vás, jak je to kvalitní. Chcete-li něco prodat, musíte ukázat, kdo jste. Nemusíte být lepší nebo horší než ostatní; stačí být tím, čím jste. Jestliže vidíte, co chcete, proč to nekoupit? Ale když vidíte, že to není přesně to, co chcete, uvědomte si, že za to zaplatíte. Pak si nestěžujte, že vás partner zneužívá, když to bylo jasné od samého počátku. Nic si nenalhávejte. Nepřisuzujte druhým něco, co v nich není. Koupíte-li si něco nepotřebného, stejně to vyhodíte.

Každý člověk má právo být tím, čím je; každý má právo být svobodný. Najděte si ženu, která má podobné zájmy jako vy. Nebojte se riskovat, ale buďte upřímní. Jestliže to funguje, pokračujte. V opačném případě odejděte a nechte odejít také partnerku. Nemařte svůj čas a nemařte čas své partnerky. Tomu se říká úcta. Všichni lidé se mohou změnit k lepšímu. Dobrým začátkem je odpustit partnerce všechno, co se mezi vámi stalo.

Každý z vás je zodpovědný jen za svou polovinu vztahu. Musíte se naučit nestrkat nos tam, kam nepatří. Odmítnutí partnerky neznamená, že ji nemilujete. Znamená to, že pomoci nejste schopen. Řekněme, že jste muž a že jste šťastný, zatímco vaše partnerka je z nějakého důvodu nešťastná. Má nějaké osobní problémy, snaží se je vyřešit a není šťastná. Protože ji máte rád, budete ji podporovat, ale to neznamená, že byste měl být nešťastný jen proto, že je nešťastná ona. To by nebyla žádná podpora. Nesdílejte s partnerkou své problémy, sdílejte s ní svou lásku a porozumění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama